Web Tasarım ve Kodlama

Web Tasarım ve Kodlama

Web tasarım ve kodlama iki farklı çalışma alanıdır. Web tasarım son kullanıcının gördüğü ve etkileşim kurduğu bölüm olurken, web kodlama ise arka planda sitenin düzgün çalışmasını sağlayan öğelerdir.

Bunu basit bir örnek ile açmaya çalışırsak web kodlama bir canlının iskelet sistemi, web tasarım ise dış görünmüdür. Doğru bir iskelet sistemi olmadan canlılar nasıl ayakta duramıyorsa, doğru bir web kodlama olmadan da bir web site ayakta duramaz yani düzgün çalışmaz.

Web kodlama için çeşitli yazılımlar kullanılmaktadır. Bunların içinde en popüler olanı PHP web yazılım dilidir. Kullanımı ve öğrenmesi kolay bir dildir. Ayrıca internet üzerinde bu konuda araştırma yapabileceğiniz on binlerce kaynağa sahiptir.

Bizde web kodlama yaparken PHP web programlama dilini kullanıyoruz. Veritabanı olarak ise MySql kullanıyoruz. Ayrıca jQuery, Ajax, Js, Css gibi tamamlayıcı programlama dillerini bu kodlamaya dahil ediyoruz.

Veritabanı bağlantımızı ve kullandığımız fonksiyonları MySQLi ile gerçekleştiriyoruz. Mysqli güvenilir, geliştirilmesi kolay bir yapı sağlar. Mysqli bir veritabanı değil PHP ile Mysql üzerinde işlemler gerçekleştirmeye yarayan bir eklentidir. Mysqli kullanmamızın nedeni SQL injection ve diğer saldırılara karşı koruma sağlamak, daha yüksek performans almak ve daha kullanışlı fonksiyonlar yazmak.

Bizimde amacımız tüm bu öğeleri yanyana getirip büyük maliyetler oluşturmadan güvenli, performanslı, aramalarda üst sıralarda yer alan seo dostu scriptler yapmak. Sitemizde bulunan tüm scriptler aynı düzen içerinde yazılmış ve size sunulmuştur.

Sitemizden alacağınız scriptlerin kurulumu tarafımızdan ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olup ileride karşılaşılabilcek hatalara karşı düzeltme garantisi sunmaktayız.

Web Tasarım ve Kodlama